Zgłoszenie zamiaru wykonania budowy lub robót budowlanych nie wymagających decyzji o pozwoleniu na budowę, zgłoszenie robót rozbiórkowych, zgłoszenie obiektów tymczasowych

    • Wydział Wydział Architektury i Budownictwa (AB)
    • Termin załatwienia Sprawy załatwiane są bez zbędnej zwłoki. Załatwianie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego następuje nie później niż w ciągu 21 dni od dnia złożenia wniosku (kompletnego), przy czym do ww. terminu nie wlicza się okresów opóźnień nie wynikających z winy organu. Nałożenie przez organ obowiązku uzupełnienia brakujących dokumentów przerywa bieg 21-dniowego terminu. Nie zajęcie stanowiska przez organ w ciągu 21 dni od dnia złożenia wniosku – oznacza milczącą zgodę organu na realizację przedsięwzięcia.
    • Osoba kontaktowa pracownicy Wydziału Architektury i Budownictwa
    • Miejsce załatwienia Wydział Architektury i Budownictwa
    • Telefon kontaktowy (54) 282-79-00
    • Miejsce odbioru Wydział Architektury i Budownictwa
    • Wymagane dokumenty 1. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
      2. W zależności od potrzeb odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami,
      3. Do zgłoszenia budowy, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 9 i 23, należy ponadto dołączyć projekt zagospodarowania działki lub terenu wraz z opisem technicznym instalacji, wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane. Projekt zagospodarowania działki lub terenu, w przypadku budowy instalacji gazowej, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 9, powinien być uzgodniony z podmiotem właściwym do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
      4. W zgłoszeniu budowy, o której mowa w art. 30 ust. 1 pkt 4, należy ponadto przedstawić projekt zagospodarowania działki lub terenu, wykonany przez projektanta posiadającego wymagane uprawnienia budowlane.
      5. Do zgłoszenia budowy, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1, 2 i 3 oraz 29 ust. 3 pkt 1a,3d należy dołączyć ponadto trzy egzemplarze projektu zagospodarowania i projektu architektoniczno-budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi oraz zaświadczeniem, o którym mowa w art. 12 ust. 7, aktualnym na dzień opracowania projektu oraz decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jeżeli jest ona wymagana zgodnie z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
      6.Ewentualnie – pełnomocnictwo udzielone osobie fizycznej działającej w imieniu inwestora wraz z dowodem wniesienia opłaty skarbowej.
    • Opłaty Zgodnie z pkt 9a-9c części I załącznika do Ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r., poz. 1546 ze zmianami). W odniesieniu do zgłoszenia budowy lub wykonywania robót budowlanych wymagających opracowania projektu budowlanego, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1a, 2b, 19a, oraz art. 29 ust. 2 pkt 1b ustawy Prawo budowlane - uiszczenie opłaty - przy odbiorze ostemplowanego projektu budowlanego, o ile organ nie wniesie sprzeciwu Za pełnomocnictwo – 17 zł.
    • Tryb odwoławczy Odwołanie nie przysługuje.
    • Uwagi

      brak

    • Podstawa prawna

      art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku – Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r., poz. 1333)

    • Typ treściProcedury załatwiania spraw

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian